AT94K05AL-25DQC
Program SRAM Bytes : 4K-16K
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
EEPROM Size : -
Series : FPSLIC®
Data SRAM Bytes : 4K ~ 16K
Supplier Device Package : 208-PQFP (28x28)
Mfr : Microchip Technology
FPGA SRAM : 2kb
FPGA Gates : 5K
FPGA Registers : 436
Package / Case : 208-BFQFP
Interface : I²C, UART
Voltage - Supply : 3V ~ 3.6V
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Speed : 25 MHz
Core Type : 8-Bit AVR
FPGA Core Cells : 256
Description : IC FPSLIC 5K GATE 25MHZ 208QFP